„Duonelė ant mano stalo“

Kiekvieną dieną vaikai suvalgo bent vieną riekelę duonos: paprasčiausiai paima į rankas, kanda kąsnelį, kramto, žino, kad tai - duona. Kasdieninė duona. Šventa duona. Kodėl duona laikoma šventa? Kodėl ją reikia gerbti? Kodėl seneliai sakydavo, „kad duona būtų skalsi“, „skalsos Jums“? Kūlupėnų Motiejaus Valančiaus pagrindinės mokyklos priešmokyklinio amžiaus vaikai, lydimi mokytojos Nijolės Duoblienės ir vaiko priežiūros darbuotojos Laimos Vencevičienės, vasario 4 d. vyko į Kretingos dvaro amatų centą. Ten dalyvavo edukacijoje, skirtoje duonos dienai. Etnografiniame malūno muziejuje vaikai susipažino su įrankiais, reikalingais įdirbti žemę, pasėti grūdelius, nupjauti juos, sumalti, suminkyti ir iškepti. Didžiulį džiaugsmą vaikai patyrė patys savo rankytėmis formuodami duonos „paukštelius“. Kol duonelė kepė, buvome pavaišinti žolelių kokteiliu, duonele. Laikas prabėgo labai greitai, bet, kai pasklido iškeptos duonelės kvapas, visiems seilė ištįso...
Vasario 5 d. duonelė buvo pašventinta Kūlupėnų Motiejaus bažnyčioje. Ji ištisus metus saugos namus nuo gaisrų ir kitų negandų.
Verta išmokyti gerbti duoną, ją tausoti. Grūdas po grūdo – vis į tą mažą širdelę.

20200206duon01 20200206duon02

20200206duon03