Užgavėnės

Teksto dydis:

            Vasario 25 d. antrokai kartu su seniūnijos darbuotojais, Kretingos r. Kultūros centro Kūlupėnų skyriaus meno vadovais A. Žvinkliu ir S. Juciu sukvietė kaimo bendruomenę į vieną žaismingiausių bei linksmiausių švenčių – Užgavėnes, kurios vyko kaimo aikštėje.
             Linksmai nusiteikę persirengėliai šventę pradėjo skambia daina. Čia netrūko tradicinių ratelių, linksmų pašmaikštavimų, būrimo, daktaro patarimų. O kokios Užgavėnės be Kanapinio ir Lašininio kovos? Ji buvo ne tik juokinga, bet ir gana įnirtinga. Kanapinis taip pradėjo tašyti Lašininį, kad jam nieko kita neliko, kaip sprukti. O už kampo jo jau laukė dalgiu apsiginklavusi Giltinė. Dalyviai ne tik buvo apšlakstyti vandeniu, gydyti nuo ligų, įvairiomis „liekarstvomis“, bet visos šventės metu galėjo vaišintis karštais blynais. Šventę vainikavo Morės deginimas - seno sunaikinimas ir pasiruošimas atgimimui, kurį lydėjo linksmi šūksniai ‚Žėima, žėima, biek iš kėima“.
       Su artėjančiu pavasariu visus susirinkusius pasveikino seniūnė R. Lubienė ir dosniai apdalijo saldžiomis dovanomis : saldainiais, riestainiais, obuoliais.

20200301uzg 20200301uzg01

20200301uzg02 20200301uzg03 

1