AKIM

BlogiausiasGeriausias

Aukštosios kultūros impulsai mokykloms

Lietuvos meno kūrėjų asociacija kartu su partneriais – 11 meno kūrėjų sąjungų, 11 kultūros žurnalų redakcijų, 2 istorinio ir pilietinio ugdymo įstaigomis ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacija bei Lietuvos anglų kalbos mokytojų asociacija (LAKMA) – įgyvendina projektą „Aukštosios kultūros impulsai mokykloms (AKIM)“. Projektas finansuojamas iš Europos socialinio fondo lėšų. Tiesioginis kontaktas tarp menininko ir mokinio – tai raktas įgyvendinant šį projektą. Atskirų meno šakų (literatūros, dailės, muzikos, architektūros ir pan.) kūrėjai kviečiami mokyklose pravesti meninės kūrybos pamokas ir praktinius užsiėmimus (kūrybines dirbtuves) 8-12 klasių mokiniams. Vienos pamokos trukmė viena akademinė valanda (kūrybinių dirbtuvių atveju gali būti numatyta ir ilgesnė trukmė). Pamokų ir praktinių užsiėmimų temos įvairios (pvz. Kaip parašyti romaną?; Šiuolaikinis menas – vertybė ar madingas šlamštas?; Šiuolaikinės miesto architektūros klaidos ir pan.), jas siūlys patys projekte dalyvaujantys menininkai. Taip mokiniai skatinami domėtis kultūra ir kritiškai ją reflektuoti. Bus pravestos 7 pamokos per dvejus mokslo metus. Mokykla gaus 11 kultūros žurnalų nemokamą 24 mėnesių prenumeratą mokyklos bibliotekai.