Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinė mokykla - tarptautinio Erasmus projekto koordinatorė (2)

BlogiausiasGeriausias

Džiugi žinia pasiekė Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinės mokyklos pedagogų bendruomenę prieš naujuosius mokslo metus. Erasmus+ Comenius strateginių partnerysčių konkursui pateiktas projektas „Mokydamiesi apie savo šalis - esame vieningi Europoje“ („Learning about our countries – we are united in Europe“) buvo labai gerai įvertintas ir patvirtintas  gauti Švietimo mainų paramos fondo finansavimą projekto programos įgyvendinimui.

Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinės mokyklos, projekto koordinatorės, partneriai yra bendrojo lavinimo mokyklos ir gimnazijos iš Bulgarijos Svishtov miesto, Rodo miesto iš Graikijos Rodo salos, Pobiedziskos miestelio iš Lenkijos ir Istanbulo iš Turkijos. Šis penkių Europos valstybių mokyklų dvejų metų projektas remiasi Erasmus + programos nuostatomis, kurios akcentuoja mokymąsi ir pasiruošimą dirbti ir gyventi šiuolaikiniame technologinės pažangos pasaulyje. Projektas yra skirtas mokymuisi apie penkias Europos valstybes.   Projekto metu penkių mokyklų mokiniai vieni kitiems pristatys savo šalis, supažindins savo bendraamžius su gimtojo krašto istorija, gamtos paminklais, folkloru ir nacionaline virtuve bei sporto pasiekimais. Mokydamiesi apie savo ir projekto partnerių šalis mokiniai rinks medžiagą apie savo šalies istoriją, gamtą, etnokultūrą , folklorą, sportą ir išvers ją į anglų kalbą, sudarys klausimynus, galvosūkius ir organizuos   virtualias viktorinas projekto partneriams.    Programoje numatyti visų penkių mokyklų atstovų teminiai vizitai visose projekto šalyse. Kiekvieno vizito metu projekto dalyviai kartu apibendrins savo pasiekimus ir juos bendrai pateiks kaip mokymosi priemones DVD ar CD formatu, kurios bus naudojamos mokymo procese ir projektui pasibaigus.

Kūlupėnų M.Valančiaus mokyklos pedagogai džiaugiasi, kad tarptautinis projektas mokiniams atvers naujų ir  puikių netradicinio mokymosi galimybių pagilinti savo geografijos, istorijos, muzikos, literatūros, etninės kultūros, technologijų bei anglų kalbos žinias. Projektinė veikla suteiks vaikams naujų įgūdžių , mokėjimų ir nepamirštamų įspūdžių bendraujant su kitų šalių ir kitų kultūrų atstovais. Visų penkių Europos mokyklų, projekto partnerių, bendruomenėms – mokiniams ir pedagogams -  projektas bus gera tarptautinio bendravimo ir bendradarbiavimo mokykla, padedanti   geriau pažinti šiuolaikinį pasaulį , suprasti savo galimybes ir ateities perspektyvas jame.

Nijolė Montrimaitė
Kūlupėnų M.Valančiaus anglų kalbos vyresnioji mokytoja,
Projekto rengėja ir koordinatorė