Tarptautinio projekto pradžia Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinėje mokykloje

BlogiausiasGeriausias

Kretingos rajono Kūlupėnų M. Valančiaus pagrindinė mokykla, parengusi dvejų metų Erasmus+ projektą „Mokydamiesi apie savo šalis – esame vieningi Europoje" („Learning about our countries - we are united in Europe") ir laimėjusi dotaciją projekto programos vykdymui, gruodžio pradžioje sulaukė garbingų svečių, mokytojų iš Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos. Mokykloje vyko tarptautinis projekto mokytojų - koordinatorių susitikimas, kurį organizavo Kūlupėnų mokyklos bendruomenė. Dešimties mokytojų grupę su duona ir druska bei tradicine pasveikinimo daina mokyklos vestibiulyje pasitiko pedagogai ir mokinių liaudiškoji kapela, vadovaujama muzikos mokytojo Antano Žvinklio.

Svečiams buvo parengta speciali mokyklos pristatymo programa. Keturių Europos mokyklų mokytojams

mokyklos erdves pristatė patys mokiniai. Po mokyklą svečius lydėjo mokyklos direktorius Vidas Kelpša ir projekto koordinatorė Nijolė Montrimaitė, o devintokai Šarūnas Puotra ir Lukas Tilvikas papasakojo apie mokyklos interjero detalių prasmes bei nuolatines mokinių kūrybinių darbų ekspozicijas. Dešimtokė Agnė Višinskaitė supažindino svečius su rašytojo Motiejaus Valančiaus, kurio vardu pavadinta mokykla, gyvenimu ir kūryba. Etnografinio mokyklos kampelio daiktus ir senovės rakandus apibūdinęs šeštokas Tomas Viskontas atskleidė svečiams kai kurias šio krašto 19a. pabaigos-20 a. pirmosios pusės žmonių gyvenimo detales. Apie gausią Užgavėnių kaukių ekspoziciją vaizdingai pasakojo šeštokai Lukas Narvilas ir Tomas Vencevičius. Mokyklos sporto, kultūros ir akademinius pasiekimus apibūdino aštuntokė Eva Pilelytė bei septintokai Donatas Jurkevičius ir Lukas Biriukovas. Ypatingo dėmesio sulaukė mokytojos Reginos Tilvikenės vadovaujamas audėjų būrelis. Šeštokė Gabrielė Stroputė pristatė būrelio veiklą, o jaunieji audėjai svečiams parodė, kaip audžiamos juostos.

Mokyklos koridoriuose bei fojė užsienio šalių mokytojus dainelėmis ir šokiais sveikino pradinių klasių mokiniai ir mokytojos.

Tarptautinio mokytojų susitikimo proga mokyklos mokiniai ir mokytojai svečiams parengė gražų koncertą, kuris atskleidė pagrindinę mokyklos kultūrinės veiklos kryptį - etnografinių bei folklorinių tradicijų saugojimą ir puoselėjimą. Koncerto organizatorė ir režisierė mokytoja Dalia Puotrienė pasirinko gintaro istorijos temą, kurioje gražiai susijungė tautosakos tekstai, šokių mokytojos Robertos Bajorės paruošti tautiniai šokiai bei muzikos mokytojo Antano Žvinklio vadovaujamų mokinių dainuojamos dainos. Koncerto metu mokiniai svečiams įteikė po gintaro gabalėlį, kaip gimtojo krašto istorijos simbolį, sušildytą mūsų širdžių meilės ir svetingumo. Koncerto pabaigoje, visiems dalyviams ir mokyklos mokytojams scenoje dainuojant paskutinę programos dainą, nuskambėjo ir pagrindinis projekto akcentas – penkių Europos šalių mokyklų draugystės paminėjimas.

Susipažinę su mokykla ir mokyklos bendruomene, penkių šalių projekto mokytojai- koordinatoriai aptarė artimiausius projekto uždavinius ir veiklas. Lapkričio mėnesį visose penkių šalių mokyklose vyko projekto logotipo konkursas, kurio metu kiekviena šalis išrinko savo geriausią pavyzdį. Susitikime, Kūlupėnuose, dalyvaujantys mokytojai patvirtino viso projekto bendrąjį logotipą. Geriausias pripažintas Lenkijos mokyklos pasiūlytas pavyzdys, kuris ir tapo projekto logotipu. Be to, mokytojai – koordinatoriai aptarė artimiausius penkių mokyklų mokinių ir mokytojų susitikimus, kurie 2016 m. vasario ir balandžio mėnesiais vyks Bulgarijoje ir Lenkijoje.

Erasmus + Projekto programoje akcentuojamas netradicinis mokymas ir mokymasis, leidžiantis mokiniams dalyvauti ir išreikšti save įvairiose veiklose, kurios numatytos projekto programoje. Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinė mokykla turi gražios patirties organizuodama netradicinio mokymosi dienas. Tarptautinio mokytojų susitikimo metu mokykloje vyko netradicinės pamokos tema „Galvos apdangalai". Keturių šalių mokytojai lankėsi pamokose, kuriose mokiniai vaizdingai ir gyvai inscenizuodami įvairius tekstus bei dainas apie galvos apdangalus sujungė fizikos, muzikos, literatūros, dailės, matematikos bei etikos dalykus.

Apsilankę pamokose, projekto mokytojai - koordinatoriai aptarė galimybes organizuoti netradicines veiklas pagal mūsų projekto temas, mokantis apie penkių šalių istoriją, gamtą, folklorą, kulinarinį paveldą bei sportą. Prieš kiekvieną tarptautinį mokytojų – mokinių susitikimą visų mokyklų mokiniai atliks įvairias užduotis ir internetinėje mokyklų projektų platformoje eTwinning pateiks medžiagą savo draugams pagal temas, kurios yra numatytos projekto programoje. Šios platformos TwinSpace erdvėje projekto dalyviai apibūdina savo mokyklas bei dalijasi projekto užduotims atlikti reikalinga medžiaga ir mokosi apie partnerių šalis. Projekto mokytojai – koordinatoriai aptarė ir bendruosius projekto klausimus – mokinių atrankos dalyvauti tarptautiniuose susitikimuose kriterijus, bendrą susitikimų organizavimo tvarką bei veiklas mokyklose.

Bulgarijos, Graikijos, Lenkijos ir Turkijos mokytojai, džiaugėsi Kūlupėnų M.Valančiaus pagrindinės mokyklos mokiniais ir jų kūrybine etnografine veikla bei bendra mokyklos tvarka, dėkojo už gražią, įdomią ir prasmingą priėmimo programą.

Susipažinę vieni su kitais, aptarę projekto veiklas, tęsime numatytus darbus ir lauksime mokinių ir mokytojų susitikimų Bulgarijoje, Lenkijoje, Graikijoje, Turkijoje ir Lietuvoje.

Nijolė Montrimaitė

Projekto koordinatorė